ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 25-ին խորհրդարան են այցելել Երեւանի պետական հումանիտար- տեխնիկական քոլեջի դասախոսները եւ ուսանողները: Հյուրերը հետեւել են ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքին, որից հետո ավանդական բաց դասը նրանց համար վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը:
Ողջունելով ներկաներին` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ միշտ պատրաստ է հանդիպելու թե՛ մանկավարժների, թե՛ ուսանողների հետ:
Միքայել Մելքումյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել նրա գործունեությանը, խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական ուժերին, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման ընթացակարգերին:
ԱԺ փոխնախագահը հորդորել է ուսանողներին լավ սովորել, ստանալ որակյալ կրթություն եւ դառնալ ընտրած ոլորտում լավագույն մասնագետներ, ինչպես նաեւ տիրապետել օտար լեզուների:

On October 25, within the framework of the RA NA Open Doors programme the lecturers and students of Yerevan State Humanitarian-Technical College visited the parliament. The guests observed the work of the NA regular sittings, after which the RA NA Deputy Speaker Mikayel Melkumyan conducted the traditional open lesson.
Welcoming the attendees, the RA NA Deputy Speaker has noted that he is always ready to meet with the pedagogues and the students.
Mikayel Melkumyan presented them the structure of the parliament, touched upon its activities, the political forces represented in the parliament and the procedures of the debate of the legislative initiatives.
The NA Deputy Speaker urged the students to study well, get qualified education and become best specialists in the chosen sphere, as well as master foreign languages.